Обережно, ШАХРАЇ !!!

Дата: 04.08.2021 15:00

Відділення поліції № 1 Щастинського районного відділу поліції ГУНП в Луганській облаті застерігає громадян та повідомляє про деякі схеми шахрайств:

- телефонні шахрайства (ваш син в поліції або потрапив у ДТП), або SMS про виграш автомобіля і необхідність сплати комісійних;
- інтернет-шахрайства (купівля-продаж товарів через Інтернет);
- шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду або паролю картки та зняття з неї коштів);
- псевдо-працівники (псевдо-електрики, псевдо-соцпрацівники, псевдо-поліцейські;

- пропонування соціальних наборів, видурювання нагород псевдо-працівниками військкомату тощо);
- видурювання значних сум грошей під приводом пропозиції купити нібито дорогі речі (золото, антикваріат, картини, інструмент);
- обмін валют (обмін грошей на нібито нововведені в обіг купюри).

Декілька порад від правоохоронців як не стати жертвою шахраїв:
- не повідомляйте нікому свої персональні данні. У тому числі про банківські платіжні картки;
- не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через Інтернет;
- ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаєте гроші;
- роз’яснюйте дітям, що не слід вступати у переговори з незнайомими людьми, а також давати незнайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням про пильність і просять дотримуватися елементарних правил безпеки, адже часто безпечність і довірливість є основною причиною скоєння злочинів. Будь ласка, перевіряйте інформацію отриману від незнайомих.
ПАМ’ЯТАЙТЕ: навіть якщо незнайомець називає себе працівником правоохоронних органів, не поспішайте виконувати його прохання, особливо ті,  які стосуються переказу коштів.
Якщо ви стали жертвою шахраїв, перше, що потрібно зробити - звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102.