Обережно шахраї!

Дата: 09.09.2021 10:54

Шахрайство – дуже поширений вид злочину, який вкрай важко дослідити, адже громадяни самі надають інформацію про себе і свої персональні дані або ж віддають свої заощадження незнайомим людям, а злочинці це використовують.

На сьогодні велика кількість злочинів вчиняється щодо осіб похилого віку. Довірливість, фізична слабкість, беззахисність та безпорадність літніх людей спонукає шахраїв до вчинення щодо них злочину. Як результат – особа втрачає пенсійні кошти чи інші заощадження, майно, особисті речі, а в найгіршому випадку – здоров’я. У переважній більшості випадків особи похилого віку стають жертвами обману щодо:

• своїх платіжних/пенсійних карток та заощаджень;
  • маніпуляцій з покупкою непотрібних речей;
  • підписання незрозумілих документів щодо власності на майно;
  • дзвінків від псевдо-банків, які вимагають надати інформацію про банківські картки;
  • афер з надзвичайними ситуаціями з близькими/рідними;
  • виграшем коштів чи перемогою у лотереї та ін.

Що потрібно робити, щоб уберегти себе від шахрайських дій:

• не надавати власні персональні дані незнайомим людям;
  • не відчиняти двері і не впускати в своє помешкання незнайомців;
  • щоб не стати жертвою телефонних аферистів, зберігайти спокій і не перераховувати нікому гроші;
  • нікому не повідомляти термін дії банківської карти, пароль від неї та CVV-код (три цифри на звороті картки);
  • у разі отримання спірних листів чи повідомлень не здійснювати ніяких оплат до встановлення обставин ситуації, що виникла;
  • не вірити у випадкову перемогу в розіграші/лотереї, тощо.

Поліція Станиці Луганської вкотре закликає громадян бути пильними та не піддаватися на провокації шахраїв!