Другий конкурсний відбір проєктних пропозицій у рамках Дунайської регіональної програми 2021-2027 років

Дата: 01.08.2023 15:10

У листопаді 2022 р. Європейська Комісія затвердила програму Interreg Дунайська регіональна програма 2021-2027.

Пріоритетами співпраці в рамках Програми є:

- Розумніший Дунайський регіон, спрямований на розвиток інновацій та технологій, формування навичок для смартспеціалізації та підприємницької діяльності;

- “Зеленіший, низьковуглецевий Дунайський регіон, спрямований на відновлювані джерела енергії, адаптацію до змін клімату, покращення водних ресурсів, біорізноманіття;

- Більш соціальний Дунайський регіон, спрямований на доступний ринок праці, знання, освіту, соціально-економічний розвиток через спадщину, культуру та туризм;

- “Краще управління співпрацею, спрямований на посилення спроможності територіального управління.

Загальний бюджет Програми складає 268 млн євро. Фінансування проєктів здійснюватиметься на поворотній основі шляхом відшкодування коштів у розмірі 80 % бюджету проєкту.

Країнами-учасниками Програми є Австрія, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Німеччина, Угорщина, Румунія, Словаччина, Словенія, Боснія і Герцеговина, Молдова, Чорногорія, Сербія та Україна.

Детальніше з можливостями Програми можна ознайомитися за посиланням: https://www.interreg-danube.eu/.

Варто зазначити, що у новому програмному періоді було прийнято рішення відкрити доступ до участі у конкурсах проєктів потенційним партнерам з усіх регіонів України.

2 жовтня 2023 р. заплановано відкриття другого конкурсу проєктних пропозицій у рамках Програми.

Учасниками Програми можуть бути державні органи, органи місцевого самоврядування, територіальні громади, наукові інститути, навчальні заклади, агенції регіонального розвитку, природні парки, інші неприбуткові організації в Україні.

Для участі треба заповнити Google-форму до 10 серпня 2023 року: https://forms.gle/2WL73dHx45XoxZdj7.