Інформування мешканців громади про насильство

Дата: 29.11.2023 08:16

В рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проходить з 25 листопада по 10 грудня, фахівцями комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико- санітарної допомоги Станично-Луганської селищної територіальної громади» у хабах Луганської області, з якими укладено Меморандум про співробітництво, проводиться інформаційна кампанія щодо попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми з роздачею тематичних буклетів, що містять інформацію як захистити себе від насильства та куди звертатися за допомогою.

Насильство в сім'ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини, адже ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. З метою інформування мешканців громади про їх права та куди звертатися у разі їх порушення у хабах Луганської області розміщені матеріали про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та засоби зв’язку з ним.

Метою зазначених заходів є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Саме тому важливо збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у суспільстві, нагадати людям про те, що насильству немає виправдання.

Якщо Ви стали жертвою або свідком насильства звертайтеся за наступними номерами:
- 102 – Національна поліція України;
- 15-47 – цілодобова Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства. Дзвінки є анонімними та конфіденційними;
- 0 (800) 500 335 (зі стаціонарних телефонів) або 116 123 (з мобільного телефону) – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації;
- гаряча лінія Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини - 0 800 501 720.

Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України. Гаряча лінія приймає дзвінки цілодобово.