27 січня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2024 08:00

Щороку 27 січня в усьому світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Цю дату обрано не випадково: 27 січня 1945 року було звільнено в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору «Аушвіц-Біркенау» на території Польщі. Цей табір став для сучасного світу символом нацистських злочинів.

Сьогодні Україна разом зі всією планетою згадує жахливі події Голокосту. Українці — це нація, яка пережила голодомор, тому неможливо не відчувати біль Голокосту. Нацисти знищили майже 1 500 000 євреїв на теренах нашої країни.

Жертвами цієї трагедії стали також працівники та студенти Каразінського університету. Понад 20 осіб, і студенти, і професори, були знищені лише через свою національну приналежність. У 1941 році 42-річна Хана Рябініна, яка була секретарем університетської канцелярії, могла евакуюватися на Схід разом з університетом, але до останньої години виписувала довідки студентам і працівникам. Оскільки залишитися без документів у такий важкий час було вкрай небезпечно. Коли вона видала останню довідку, на Схід вирушив останній потяг. Разом із тисячами інших її було розстріляно у Дробицькому Яру.

Обов’язок теперішніх і прийдешніх поколінь — засвоїти уроки історії, пам’ятати про страшні жертви минулого та об’єднати зусилля, аби такі трагедії ніколи не повторилися.

Шануємо та пам’ятаємо!