РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ У 2024 РОЦІ

Дата: 05.04.2024 09:50

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 (зі змінами) визначено порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.

Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один із батьків дитини чи її законний представник за місцем реєстрації/місцем фактичного проживання разом із заявою подає до управління копії таких необхідних документів:

– паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;

– свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;

– індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

– виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о, затвердженою МОЗ;

– документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);

– документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи.

Послуги з реабілітації надаються безкоштовно в межах граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини, та визначаються за ступенем обмеження життєдіяльності і не можуть перевищувати:

– для дітей з І та ІІ ступенем обмеження – 16 тис. грн;

– для дітей з ІІІ ступенем обмеження – 25 тис. грн.

Реабілітаційними послугами в межах їх граничної вартості одна дитина може бути забезпечена декілька разів протягом бюджетного року, які можуть надаватися у стаціонарі та амбулаторно.

Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики в розділі «Інвалідність» – «Реабілітація дітей з інвалідністю»