26 квітня – роковини Чорнобильської трагедії
Сьогодні 38 роковини наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. У ніч на 26 квітня 1986 року о 01:23 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який вщент зруйнував реактор.
Чорнобильська аварія сталась через конструкцію 4 атомного енергоблока, а також через низьку якість технічної регламентації цього об’єкта. Проте недоведення до персоналу станції всієї повноти інформації про об’єкт, що експлуатується – не вичерпує злочини радянської влади. Найстрашнішим для здоров’я та майбутнього громадян УРСР стало те, що радянська влада не стала скасовувати першотравневі демонстрації, що були важливими для ідеології СРСР. За декілька днів після цього, людей, що захворіли, стало так багато, що в лікарнях Києва просто не вистачало для всіх місця, й пацієнтів почали госпіталізувати поза Києвом.
Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до сьогодні. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня.
Радіаційного опромінення зазнали щонайменше 8 млн людей – передусім ліквідатори катастрофи, яких налічувалось майже 600 тисяч. Навколо ЧАЕС було утворено 30-кілометрову зону відчуження – понад 100 тис. українців змушені були залишити свої домівки.
Доземно схиляємо голови перед цими мужніми людьми. Перед живими. Перед пам’яттю померлих від радіаційного смерчу. Світла пам’ять всім, хто віддав життя у боротьбі зі смертоносним атомом. Ви навічно у пам’яті українського народу.
Станично-Луганська селищна військова адміністрація Щастинського району Луганської області