Безоплатна правнича допомога для ветеранів війни та членів їх сімей

Дата: 03.05.2024 10:24

Міністерством юстиції України утворені центри з надання безоплатної правничої допомоги, які є територіальними відділеннями Координаційного центру з надання правничої допомоги, та надають безоплатну правничу допомогу і мають право надавати вторинну правничу допомогу від імені держави фізичним особам, визначеним статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу». Міністерством юстиції України утворені центри з надання безоплатної правничої допомоги, які є територіальними відділеннями Координаційного центру з надання правничої допомоги, та надають безоплатну правничу допомогу і мають право надавати вторинну правничу допомогу від імені держави фізичним особам, визначеним статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалі учасники Революції гідності, члени сімей таких осіб і члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України мають право отримати всі види правничих послуг, у тому числі вторинної правничої допомоги звернувшись до представників центрів з надання безоплатної правничої допомоги та отримати консультацію, зокрема:

- правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;
- допомоги у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру;
- представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

А також щодо:

- оскарження дій чи бездіяльності військових частин, військово-лікарських комісій чи органів державної влади;
- оформлення або перерахунку пенсій, грошового забезпечення, виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з пораненням, інших соціальних виплат та допомог;
- надання відпусток, звільнення з військової служби;
- вирішення сімейних питань: аліментів, розлучення, спадщини тощо;
- розв’язання інших правових проблем, у тому числі в судовому порядку.

Більш детальна інформація про такі центри та їх контакти за посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua.