29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, що загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Дата: 28.08.2024 13:50

Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитись на пам’яті, шані і вдячності.

Згадаємо у цей день наших земляків, мешканців Станично-Луганської селищної територіальної громади, які загинули у цій війні.

Гурєєв Володимир Васильович

Дата та місце народження: 26.07.1988, смт Станиця Луганська Станично-Луганського (нині Щастинського) району Луганської області.

Дата та місце загибелі: 23.02.2023 отримав смертельне поранення біля м. Вугледар Донецької області.

Звання: старший солдат.

Посада: старший радіотелеграфіст взводу управління 1-го самохідного артилерійського дивізіону бригадної артилерійської групи.

Підрозділ: 72-а механізована бригада.

Місце поховання: Військовий меморіалі Рогозівського кладовища у м. Бориспіль Київської обл.

Державні нагороди: Орден «За мужність» ІІІ ступеня, Указ Президента України №314/2023 від 02.06.2023.

Дзюбенко Роман Васильович

Дата та місце народження: 13 жовтня 1994 р., с. Вільхове, Станично-Луганський район, Луганська область.

Дата та місце загибелі: 30 січня 2021 р. (помер від поранень).

Звання: Молодший сержант.

Посада: Головний сержант взводу–командир відділення.

Підрозділ: 22-й окремий мотопіхотний батальйон (92-а окрема механізована бригада).

Обставини загибелі: Помер вранці 30 січня 2021 р. у 65-му військовому госпіталі (м. Часів Яр) внаслідок важкого поранення голови, спричиненого кулею ворожого снайпера, яке отримав 26 січня на позиції ЗСУ поблизу с. Новоолександрівка Попаснянського району на Луганщині.

Сімейний стан: Залишились мати, брат, дружина та син.

Місце поховання: с. Вільхове, Станично-Луганський район, Луганська область.

Державні нагороди: Указом Президента України № 149/2021 від 7 квітня 2021 року, «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Сирін Максим Миколайович

Дата та місце народження: 23 липня 1982 р., смт Станиця Луганська, Луганська область.

Дата та місце загибелі: 21 березня 2019 р., м. Авдіївка, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Старший водій.

Підрозділ: 93-я окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 21 березня 2019 р. на позиціях ЗСУ під Авдіївкою від кульового поранення в голову, завданого ворожим снайпером (помер під час транспортування до лікарні).

Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та двоє дітей (син і донька).

Місце поховання: смт. Станиця Луганська, Луганська область.

Державні нагороди: Указом Президента України № 469/2019 від 27 червня 2019 року, «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Портрет на меморіалі «Стіна пам'яті полеглих за Україну» у Києві: секція 11, ряд 4, місце 8.

Татарченко Ярослав Володимирович

Дата та місце народження: 10.06.2001 с. Макарове, Станично-Луганський район, Луганська область.

Дата та місце загибелі: 27.04.2024 с. Уманське, Покровський район, Донецька область.

Звання: молодший сержант

Посада: командир 3 відділення безпілотних авіаційних комплексів взводу розвідки та корегування роти ударних безпілотних авіаційних комплексів.

Підрозділ: 25-а окрема повітрянодесантна Січеславська бригада.

Обставини загибелі: 27.04.2024 під час виконання бойового завдання, під час знаходження на позиції, противником завдано удар в наслідок чого Татарченко Я.В. загинув.

Сімейний стан: не одружений.

Місце поховання: Краснопільське кладовище, м. Дніпро.

Фірсов Вячеслав Олександрович

Дата та місце народження: 4 липня 1971 р., смт Станиця Луганська, Луганська область.

Дата та місце загибелі: 25 серпня 2014 р., с. Красна Талівка, Станично-Луганський район, Луганська область.

Звання: Старший прапорщик.

Посада: Інструктор кінологічного відділення.

Підрозділ: Луганський прикордонний загін.

Обставини загибелі: Загинув 25 серпня 2014 р. в бою з диверсійно-розвідувальною групою, яка перетнула кордон з території Росії на ділянці «Красна Талівка» Луганської області. Разом з В'ячеславом загинули полковник Є. Пікус, старший прапорщик Д. Арнаут та молодший сержант О. Сороченко.

Місце поховання: смт. Білолуцьк, Новопсковський район, Луганська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 1, місце 25.

Орден За мужність III ступеня.

Указом Президента України № 708/2014 від 8 вересня 2014 р., «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).