Станично-Луганська селищна громада
Щастинський район, Луганська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Зробимо Україну чистою разом: користуватись багаторазовим, сортувати, переробляти, відповідально споживати!

Дата: 05.03.2025 14:07
Кількість переглядів: 55

Фото без опису

Понад 10 мільйонів тонн відходів утворюється щороку, але лише малий відсоток з них сортується та переробляється.

93% відходів потрапляє на звалища, що становить серйозну загрозу навколишньому середовищу та здоров’ю людей.

6 тисяч офіційних сміттєзвалищ займають площу близько 9 тисяч гектарів, що еквівалентно площі міста Хмельницький.

Міфи про сортування:

    • Все потрапить в одну купу

Усі відходи вивозить один сміттєвоз. Відсортовану вторинну сировину з контейнерів збирають спеціалізовані підприємства, які проводять ретельне сортування, а потім відправляють його на перероблення. Компанії економічно зацікавлені в тому, щоб не викидати вторсировину на звалища, якщо встановили свої баки у вашому дворі.

    • Для сортування потрібно багато місця

Всю вторинну сировину можна складати в одну коробку або пакет (помити і спресувати), відділяючи органічні відходи й сміття що не піддається переробленню в окреме відро. У день здачі вторинної сировини розділити все на фракції. Організація простору залежить суто від кожного, домашня станція для сортування може займати мінімум місця завдяки сучасним підходам.

    • Переробити можна все

Забруднена їжею вторсировина непридатна для перероблення, так само як вологі серветки, вушні палички, зубні щітки, засоби гігієни, соломинки, чеки, бавовняні диски, одноразовий посуд, кришталь, жароміцне та стійке до ударів скло. І це ще не повний список! Тому рекомендуємо користуватись екологічними альтернативами та багаторазовим пакуванням, уникати всього одноразового.

    • Речі з переробного матеріалу неякісні та шкідливі для здоров’я

Існують спеціальні стандарти на виробництві, які порушувати не можна. За ними уважно слідкують виробники. Товари, які містять небезпечні речовини, не будуть допущені до продажу. Одяг на основі переробленого пластику випускають такі відомі світові бренди, як Nike, H&M, Levi’s, Topshop, Marks&Spencer, Max Mara, які не будуть ризикувати своєю репутацією.

    • Більшість не сортують, сортування одного ситуацію не врятує

Навіть здаючи лише макулатуру за рік можна врятувати не одне дерево, а за все життя може назбиратися цілий ліс. Окрім того, вторсировина може стати матеріалом для створення нових речей. Зокрема, нещодавно з 16 перероблених пластикових пляшок компанія Nike випустила по 1 футболці.

Про проєкт:

Створюємо разом! Сортуємо щодня!

«Національна мапа пунктів прийому вторинної сировини» є важливою соціальною ініціативою для України, спрямованою на створення якісної інфраструктури для сортування відходів та формування культури правильного поводження з ними.

Офіційна сторінка проєкту виступає в ролі живої платформи, на якій кожен має можливість організувати логістику вторинної сировини, шукати, відмічати/видаляти пункти прийому та здавати сировину. Особливістю інтерактивної мапи є широка мережа точок приймання, яка охоплює як спеціалізовані пункти, так і невеликі станції в організаціях з адресою та контактами телефону.

Проєкт має амбітні плани на майбутнє, спрямовані на створення мережі точок, яка повністю покриє Україну від великих міст до маленьких селищ.

Важливо! Інформація на сайті НЕ оновлюється автоматично, декілька днів проходить перевірка інформації. Волонтери відіграють важливу роль у ручній модерації цієї живої платформи. Вони відповідають за регулярне оновлення та підтримку інформації на сторінці проєкту, а також за взаємодію з користувачами та вирішення можливих питань чи проблем.

Організатори закликають всіх українців долучатися до проєкту та допомагати один одному під час сортування. Діліться своїми знаннями та досвідом, мотивуйте інших та поширюйте інформацію про сайт у соціальних мережах за хештегом #recyclingpointsorg.

Захищати важко, соортувати не важко. Сформуємо національну мапу пунктів прийому вторинної сировини разом!

Детальна інформація та мапа пунктів прийому вторсировини за посиланням: https://recyclingpoints.org/#


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь