Станично-Луганська селищна громада
Щастинський район, Луганська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Всесвітній день людей із синдромом Дауна: руйнуємо міфи та стереотипи

Дата: 21.03.2025 09:00
Кількість переглядів: 31

Фото без описуВсесвітній день людей із синдромом Дауна відзначається щороку 21 березня. У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН проголосила цю дату офіційною. Число вибране символічно: синдром Дауна є трисомією 21-ї хромосоми (тобто наявність трьох копій цієї хромосоми замість двох). Таким чином, 21 березня — 21-й день третього місяця. У звичайної людини в клітинах тіла 46 хромосом (23 пари), а у людей із синдромом Дауна — 47 хромосом.

Спрощення міфів та стереотипів

Люди з синдромом Дауна можуть соціалізуватися з допомогою оточення та мають різний спектр емоцій. Існує багато міфів та стереотипів стосовно соціалізації людей з синдромом. 

Міф 1: Люди з синдромом Дауна мають важкий ступінь порушення інтелектуального розвитку.

Правда: Це не так та насправді більшість людей з синдромом Дауна мають легкі або середнього ступеня інтелектуальні порушення. Вони можуть успішно займаються спортом або мистецтвом, ходити у садочок та навчатись у школах разом з дітьми без особливостей. Можуть навчатися у закладах спеціальної та професійно-технічної освіти та опановувати професію й навіть навчатися у вищих навчальних закладах.

Міф 2: Люди з синдромом Дауна не здатні піклуватись про себе.

Правда: Світ знає купу прикладів, коли такі люди не лише піклуються про себе, але й мають успішне життя. Самостійне проживання, часто підтримане, але є приклади родин людей із синдромом, які живуть без підтримки та опіки інших. 

Міф 3: Люди з синдромом не здатні працювати та самореалізовуватися.

Правда: Вони успішно працюють у різних галузях: освіта, наука, політика, мистецтво, моделінг, акторська майстерність, виробничі професії, підприємництво. Вони можуть керувати авто, подорожувати, бути успішними та щасливими.

Міф 4: Вони не можуть бути успішними.

Правда: є відомі актори, музиканти, художники, моделі та навіть депутати із синдромом Дауна.

Як бачимо, люди з синдромом є у всіх абсолютно сферах життя людей. Вони можуть соціалізуватися і навіть бути відомими та успішними. Україна ще відстає від світу у такому рівні інклюзії, але ми рухаємося у правильному напрямку і малими кроками все ж віримо, що і наші люди з синдромом Дауна можуть бути всесвітньо відомими рестораторами, митцями, акторами та депутатами. Зараз в Україні людей із синдромом Дауна можна зустріти на роботі у супермаркетах, кафе чи пекарнях, де вони розставляють товари, готують випічку до випікання, фасують продукцію тощо. Вони можуть піклуватись про себе самі: готувати їжу, прибирати, самостійно їздити в транспорті. І вони мають абсолютно такий самий сектор емоцій, як і всі інші люди. Хіба що, вони можуть бути занадто відкриті та щирі. Чого точно можна не боятися від них отримати, то це підлості та підступності. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь