У Києві відбувся майстер-клас з миловаріння для ВПО з Луганщини до свята Великодня
Напередодні світлого свята Великодня в Центрі життєстійкості Нижньодуванської СТГ у місті Києві відбувся теплий і творчий захід — майстер-клас з миловаріння для внутрішньо переміщених осіб з Луганщини. Майстер-клас провела директорка КНП «Київський міський центр комплексної допомоги ВПО» Ганна Петриєнко-Полухіна за підтримки Благодійного фонду «Карітас Київ». Місцем зустрічі стала база Станично-Луганської селищної військової адміністрації.
До заходу долучились не лише переселенці з Луганщини, а й працівники Станично-Луганської СВА. Учасники майстер-класу мали змогу власноруч виготовити великодні сувеніри — пасхальні яйця у вигляді ароматного мила, а також у теплій та невимушеній атмосфері поспілкуватися, поділитися історіями та підтримати одне одного.
Особливою частиною зустрічі стала розповідь працівників Благодійного фонду «Карітас Київ» про традиції святкування Великодня в Україні. Завдяки цьому учасники не лише відчули радість творчості, а й змогли ще глибше зануритися в духовний і культурний сенс свята.
Такі заходи — це не просто майстер-класи, а важливі моменти єднання, підтримки та збереження зв’язку з рідною культурою в умовах вимушеної релокації.
Особливо інформативною стала участь начальниці відділу «Центр надання адміністративних послуг Станично-Луганської селищної військової адміністрації Щастинського району Луганської області». Вона розповіла присутнім важливу інформацію про Міжнародний реєстр збитків — перший складник майбутнього міжнародного компенсаційного механізму, який має на меті відшкодування збитків, заподіяних агресією рф. Як було наголошено, реєстр приймає, обробляє та реєструє заяви від постраждалих осіб.
Начальниця ЦНАП підкреслила, що кожен мешканець Луганщини, який постраждав від дій росії, має подавати заяву через портал «Дія». Це надзвичайно важливо, адже саме так ми можемо зафіксувати воєнні злочини агресора, формуючи документально підтверджену картину завданої шкоди — як основу для майбутнього справедливого відшкодування. Учасникам також були роздані інформаційні матеріали з покроковими інструкціями щодо подання заяв.
Це була по-справжньому тепла зустріч для внутрішньо переміщених осіб, де панувала атмосфера добра, внутрішнього тепла та підтримки. У такі моменти Центр життєстійкості стає місцем, де відновлюється віра, зміцнюється спільність і з’являється надія на майбутнє.